Jak pakować się, by wszystko się zmieściło?

Pakowanie to odwieczny problem wszystkich, którzy wyjeżdżają. Im dłuższy pobyt, tym większy dylemat, żeby wszystko, co ważne zmieściło się, a poza tym bagaż nie był ciężki. Jak to zrobić? Czy selekcja rzeczy załatwia sprawę? A może jest sposób, tzw. złoty środek ratujący ten odwieczny kłopot. Sprawdźmy.

 

Selekcja rzeczy nie zaszkodzi

 

Jeśli wybierasz się na urlop, w delegację, krótszy lub dłuższy pobyt selekcja rzeczy, która została przygotowana do spakowania, nie zaszkodzi. Większość z nas ma tendencję do dublowania, pakowania rzeczy na wszelki wypadek. Poprzez takie działanie nasze torby podróżne osiągają przerażającą wagę. Przed pakowaniem radzimy więc jeszcze raz sprawdzić, co chcemy wziąć i zdecydować się na odłożenie choćby kilku rzeczy, które okazują się zdublowane lub brane na wszelki wypadek.

 

Prawidłowe pakowanie

 

Pakując rzeczy do walizki, na samym dnie układamy najcięższe przedmioty typu buty, książki czy kosmetyki. Muszą znaleźć się tam również przedmioty o niewymiarowych kształtach. Kolejno układamy ubrania, przy czym należy pamiętać, by umieszczać je tak, aby nie pozostawiać wolnych miejsc. W ten sposób zmieścimy więcej, a ponadto możemy być pewni, że walizka na pewno domknie się, jak trzeba. Jeśli widzimy jakiekolwiek wolne miejsca, możemy dopakować w nie drobne rzeczy typu paski, bielizna, apaszka czy szalik. To sposób, który jest gwarancją, że wszystko zmieści się, jak zaplanowaliśmy.

2 thoughts on “Jak pakować się, by wszystko się zmieściło?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *