Czego nie przewieziemy samolotem?

Badania społeczne pokazują, że społeczeństwa coraz chętniej korzystają z takiego środka lokomocji, jakim jest samolot. Ludzie przekonali się, że mimo zdarzających się katastrof lotniczych jest to jednak jeden z najbezpieczniejszych sposobów podróżowania, szczególnie na duże odległości. Ci, którzy często podróżują w ten sposób wiedzą doskonale, jakie obostrzenia panują na lotniskach. Ale dla tych, którzy dopiero zaczynają, mała ściąga.

Bagaż podręczny

Bagaż podręczny do samolotu to niewielkich rozmiarów walizka, najlepiej wykonana z lekkich, ale trwałych tworzyw. Przy okazji spory wybór wysokiej jakości walizek znajdziemy w sklepie internetowym Vip Collection. Znajdują się w niej wszystkie przedmioty, które zabierzemy ze sobą do samolotu w miejsce, w którym spędzimy cały lot. Trzeba jednak pamiętać, że w bagażu podręcznym nie może znajdować się więcej niż litr płynów w buteleczkach o pojemności maksymalnie 100 ml i dotyczy to również różnego rodzaju kosmetyków, balsamów oraz szamponów czy mydeł. Również ze względów bezpieczeństwa nie wolno przewozić ostrych przedmiotów bądź posiadających kolców, słowem: wszystkiego, co może innym wyrządzić krzywdę.

Bagaż główny

Tutaj powinniśmy pamiętać, aby nie przekroczył konkretnej ilości kilogramów. Dobrze jest też, aby był wykonany z usztywnionych materiałów, jak w Vip Collection, aby mieć pewność, że zakupione przez suweniry dojadą w całości, a ubrania nie pogniotą się. Tutaj panuje już nieco większa swoboda, jednak nawet takim bagażem nie przewieziemy na przykład gazowych latarek, rozpałki z tabliczek węgla drzewnego czy fajerwerek lub paliwa.

2 thoughts on “Czego nie przewieziemy samolotem?”

  1. Dobrze, że piszecie artykuły na takie tematy, nie każdy jest obeznany z podróżowaniem samolotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *