Bagaż miękki czy twardy – jaki wybrać?

Ludzie udający się na wakacyjne wojaże często maja problem z wyborem walizek i toreb do zapakowania potrzebnych w podróży rzeczy. tymczasem od ich odpowiedniego doboru zależy komfort i wygoda podróżowania, a także bezpieczeństwo zabieranego bagażu. podróżnicy mogą zdecydować się na bagaż miękki i twardy. Każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Bagaż twardy

W swojej ofercie walizki twarde małe i duże ma między innymi marka Vip Collection. Najlepszym materiałem, z jakiego może być wykonany bagaż twardy jest poliwęglan. W celu zakupienia najwyższej jakości walizki wykonanej z tego materiału, należy szukać takiej, która posiada na metce oznaczenie 100% PC. Walizka kabinowa wykonana z tego materiału jest produktem, który pomieści wiele rzeczy, gwarantując jednocześnie ich bezpieczne dotarcie do celu.

Co prawda, walizki twarde wykonane z materiału PC charakteryzują się sporo wyższą ceną, jednak warto ją zapłacić wiedząc, że dzięki temu są one całkiem odporne na pęknięcia, zarysowania i uszkodzenia.

Bagaż miękki

Przykładem takiego bagażu są zawarte w ofercie Vip Collection torby kabinowe. Ich zaletą jest fakt, że posiadają o wiele więcej funkcjonalnych i praktycznych kieszeni i przegródek, dzięki czemu z łatwością można w nich ułożyć nawet wiele drobiazgów.

Torby kabinowe są także o wiele bardziej elastyczne, a ich kształt dopasowuje się z łatwością do ciasnych szafek bagażowych, dzięki czemu mogą okazać się szczególnie praktyczne podczas podroży samolotem. Ich zaletą jest także niska cena, warto jednak wiedzieć, że nie chronią bagażu tak dobrze, jak walizki twarde.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *